top of page

סוגי טיפול

dynamic_icon

טיפול דינמי

שיטת העבודה המרכזית שלי בקליניקה היא טיפול באוריינטציה דינמית. טיפול זה חותר להביא את המטופל לתובנה לגבי תהליכים לא מודעים בנפשו, המשפיעים על קשריו הבינאישיים, ערכו העצמי, מחשבותיו, רגשותיו והתנהגותו. הדינמיות של הטיפול היא בהתבוננות רחבה על המציאות הפנימית והחיצונית, על הקשר הטיפולי כראי לקשרים בחיי היום יום ועל הכוחות הנפשיים המניעים ובולמים את האדם. הטיפול מסייע לאדם להכיר ולתקשר טוב יותר עם עצמו, כך שיוכל לחיות בחופשיות וגמישות רבה יותר וליישם זאת בכלל תחומי חייו.

סיבות רבות מביאות אנשים לפנות לסוג טיפול זה והן כוללות קשיים בקשרים בינאישיים, שאלות של זהות, ביטחון עצמי נמוך, תחושת תקיעות, קשיים בעבודה, משפחה, מציאת זוגיות, חיפוש משמעות ותחושת סיפוק בחיים.

טיפול דינמי
cbt_icon

טיפול התנהגותי-קוגניטיבי (CBT)

טיפול התנהגותי - קוגניטיבי מסייע למי שרוצה לעבוד על בעיות שבסיסן בהתנהגות נמנעת. הבעיות יכולות להיות בתחום החרדה כגון: התקפי חרדה, חרדה חברתית ופוביות (חרדה ספציפית – ממעליות, טיסות, גבהים).

מניסיוני אני מזהה שפעמים רבות אנשים פונים אליי לטיפול עם בעיה ספציפית, אך תשאול נכון מגלה כי המצוקה הנוכחית היא ביטוי לקושי נרחב יותר. לדוג' – אדם הפונה לטיפול עם חרדת בחינות, סובל לא מהפחד להיכשל בבחינה, אלא מציפייה עצמית להצליח באופן מושלם. כך מתגלה כי נקודת מבטו על המציאות היא פרפקציוניסטית ומקשה עליו גם בתחומים אחרים. 

טיפול התנהגותי קוגניטיבי
addictions_icon

טיפול בהתמכרויות

טיפול זה מתמקד בסיוע לאנשים המשתמשים לרעה בחומרים ומפתחים הרגלי התנהגות הפוגעים בהם ובסביבתם. התמכרות מוגדרת כהפרעה כרונית בה האדם מאבד את יכולת הבחירה באופן השימוש שלו בחומרים ומפתח תלות הפוגעת לו באיכות חייו, קשריו הבינאישיים וביכולתו לחיות חיים מלאים ומחוברים לעולמו הרגשי. תחום המומחיות שלי מתמקד בהתמכרויות של אנשים מתפקדים וכולל: התמכרות התנהגותית - למין, פורנו, הימורים, מסכים והתמכרויות לחומרים שונים כגון – קוקאין, קטמין, קנאביס (Weed), כדורי הרגעה ושינה.

טיפול בהתמכרויות חותר להבין מהי מערכת היחסים שיש לאדם עם החומרים או התנהגויות שונות ההופכת להיות הרסנית עבורו. הבנה מה משרת את האדם להמשיך ולהשתמש באופן אינטנסיבי בחומרים או לחזור על התנהגויות באופן כפייתי, הוא המפתח לשינוי בהרגלי הצריכה.

טיפול בהתמכרויות
psychedelic_icon

טיפול פסיכדלי

מרבית החומרים משני התודעה אמנם אינם חוקיים, אך השימוש בהם הולך וגובר בעשור האחרון ומשמש לטיפול במגוון הפרעות נפשיות. סוג הטיפול שאני מציע אינו כולל עבודה עם החומרים עצמם, אך יכול לשמש בסיס טוב לשימוש מושכל ואחראי. אני מציע מפגשי הכנה (לקראת שימוש) ואינטגרציה (עיבוד חוויות לאחר שימוש) לאלו הבוחרים להשתמש בחומרים אלו מחוץ למסגרת הטיפול. מפגשים אלו מסייעים למזער נזקים של שימוש לא נכון בחומרים, ומאפשרים למצות את הפוטנציאל הטיפולי העצום שיש לחומרים אלו לרווחה הנפשית ולהתפתחות עצמית.  

החל משנת 2023 ניתן לעבור טיפול פסיכדלי בסיוע קטמין בקליניקה. קטמין הוא חומר משנה תודעה הנחשב חוקי לשימוש רפואי וכעת גם לטיפול בדיכאון עמיד ופוסט טראומה. חשוב לבדוק כי המטפל או מטפלת עברו הכשרה מתאימה לטיפול בסיוע קטמין. להרחבה בנושא ניתן להאזין לפרק השביעי בפודקאסט שלי - "ביחס לחומר". 

למען הסר ספק:

  • אני לא מעודד או ממליץ על שימוש בחומרים משני תודעה. בשימוש בחומרים אלו יש צורך לגלות אחריות אישית וזהירות.

  • אני לא מטפל באמצעות חומרים משני תודעה. טיפול מסוג זה אינו חוקי בישראל ומתקיים כיום רק במסגרת מחקר קליני.

טיפול פסיכדלי
הדרכת הורים
parents_icon

הדרכת הורים

הסיבות לפנייה להדרכת הורים כוללות הבנה טובה יותר של עולמו הרגשי של הילד, הקשר בין ההורה לילד, חרדות ופחדים ספציפיים, בעיות התנהגות ועוד. לעיתים מספיק בהדרכת ההורים על מנת להתמודד עם הקשיים ולעיתים משלבים את הילד בתהליך הטיפולי. 

הורים רבים מתמודדים עם מצוקה סביב גידול הילדים וזקוקים לעזרה מקצועית. באופן מצער, פעמים רבות הם נשארים עם המצוקה לבד, מכיוון שחשים בושה וחוסר אונים סביב הבעיות עם ילדיהם. לעיתים, הקשיים זולגים ליחסים בין בני הזוג ומעוררים מחלוקות וריבים. 

התערבות בשעת משבר
sos_icon

התערבות בעת משבר (SOS)

בשנים האחרונות צברתי ניסיון רב באבחון וטיפול במצבי משבר נפשיים. התערבות זאת, כוללת עזרה ראשונית בזיהוי ואבחון של נסיבות המשבר הנפשי, תוך תמיכה והכוונה להמשך טיפול נכון עבור הפונה לעזרה וקרוביו. המשבר הנפשי של הפונה משפיע על כלל מערכת התמך וסביבתו, ויכול לעורר מצוקה אצל המשפחה, בני הזוג, חבריו וילדיו. המפתח להתמודדות נכונה עם המשבר היא בהתערבות כלל מערכתית. 

 

השירות מוצע הן לפונה בעת משבר, אך לא פחות לבני משפחה וחברים, שזקוקים לעזרה מקצועית בהיעדר היענות של קרוביהם לקבל ולפנות לעזרה בעצמו. 

bottom of page