טיפול דינמי: טיפול זה חותר להביא את המטופל לתובנה לגבי תהליכים לא מודעים בנפשו, המשפיעים על קשריו הבינאישיים, ערכו העצמי, מחשבותיו, רגשותיו והתנהגותו. הדינמיות של הטיפול היא בהתבוננות רחבה על המציאות הפנימית והחיצונית, על הקשר הטיפולי כראי לקשרים בחיי היום יום ועל הכוחות הנפשיים המניעים ובולמים את האדם. הטיפול מסייע לאדם להכיר ולתקשר עם עצמו טוב יותר, כך שיוכל לחיות בחופשיות וגמישות רבה יותר וליישם זאת בכלל תחומי חייו.

 

סיבות רבות מביאות את המטופל לסוג טיפול זה וכוללות קשיים בקשרים בינאישיים, שאלות של זהות, ביטחון עצמי נמוך, בעיות בתחום העבודה, משפחה, מציאת זוגיות, חיפוש משמעות וסיפוק. כמו כן, אנשים הסובלים מהפרעות נפשיות כגון סכיזופרניה, הפרעה דו-קוטבית, דיכאון קליני ואובדנות, זקוקים ללווי ותמיכה בהתמודדות עם מחלתם ומצוקתם הרבה. 

התערבות בעת משבר (SOS) : בשנים האחרונות צברתי ניסיון רב באבחון וטיפול במצבי משבר נפשיים. התערבות זאת, כוללת עזרה ראשונית, בזיהוי ואבחון של נסיבות המשבר הנפשי, תוך תמיכה והכוונה להמשך טיפול נכון עבור הפונה לעזרה וקרוביו. במקרים רבים, המשבר של הפונה משפיע על כלל מערכת התמך וסביבתו, ויכול לעורר מצוקה אצל משפחתו, בן הזוג, חבריו וילדיו. המפתח להתמודדות נכונה עם המשבר היא בהתערבות כלל מערכתית. במידת הצורך ובמקרים בהם המטופל\ת אינם מוכנים או יכולים לצאת מהבית, ישנה אפשרות להתערבות בבית המטופל.

 

השירות מוצע הן לפונה בעת משבר, אך לא פחות לבני משפחה וחברים, שזקוקים לעזרה מקצועית בהיעדר היענות של קרוביהם לקבל ולפנות לעזרה בעצמו. 

 

טיפול התנהגותי-קוגניטיבי (CBT) : סוג טיפול זה יותר מובנה באופיו ומכוון לסייע לאנשים הפונים עם בעיות יותר ממוקדות. הבעיות יכולות להיות בתחום החרדה כגון: התקפי פאניקה, חרדה כללית ופוביות. כמו כן, הטיפול נמצא יעיל לדיכאון, הפרעה טורדנית-כפייתית (OCD), הפרעה בדימוי גוף (BDD), טריכוטילומניה (תלישת שיער) ולמגוון הרגלים והתנהגויות הפוגעים באיכות החיים וגורמים למצוקה רבה.

 

הדרכת הורים : הורים רבים מתמודדים עם מצוקה רבה סביב גידול הילדים. באופן מצער, פעמים רבות הם נשארים עם המצוקה לבד, מכיוון שחשים בושה וחוסר אונים סביב הבעיות. לעיתים, הקשיים של הילדים זולגים ליחסים בין בני הזוג ומעוררים מחלוקות וריבים. הסיבות לפנייה להדרכת הורים כוללות קשיים רגשיים של הילד, חרדות ופחדים, בעיות התנהגות ועוד. לעיתים מספיק בהדרכת הורים על מנת לפתור את הבעיה ולעיתים משלבים את הילד בתהליך הטיפולי.